29.03.2023
Корисні поради щодо підживлення полуниці у різні періоди її зростання

Корисні поради щодо підживлення полуниці у різні періоди її зростання

У кожен період зростання полуниця потребує своєї підгодівлі.

Корисні поради щодо підживлення полуниці у різні періоди її зростання. У кожен період зростання полуниця потребує своєї підгодівлі.

Якщо ви хочете отримати рясний врожай великих і солодких ягід полуниці, наварити смачного варення, закрити чудові компоти або заготовити інші види консервації, потрібно підгодовувати кущі протягом усього зростання і розвитку.

Необхідно дотримуватися схеми підгодівель відповідно до віку посадок:

  • у перший рік полуниця отримує усі мінеральні речовини під час посадки, тому підгодівля не потрібна, вона буде лише заважати рослині розвиватися;
  • у другий рік необхідно додавати органіку і мінеральні добрива;
  • на третій рік підгодівля лише мінералами;
  • у четвертий рік підживлюють і мінералами, і органікою.

Найкраще починати підгодівлю з настанням весни. Щойно зійде сніг, рослину варто підрізати і додати азотовмісні добрива, щоб не підгодовувати ними під час дозрівання ягід.

Весняну, як і будь-яку підгодівлю, слід проводити у похмуру погоду. Починають обприскування з молодих пагонів і листочків, обов’язково додають йод, борну кислоту і золу на відро води по чайній ложці.

У період квітнення полуниця потребує калію, який сприяє поліпшенню зовнішнього вигляду рослини, збільшенню ягід і їх швидкому дозріванню. Якщо не внести дану підгодівлю вчасно, то можна втратити весь врожай.

Найпопулярнішою сумішшю для добрива є суміш, яка приготована у такий спосіб: у відрі води розмішати чайну ложку калієвої селітри. На кожен кущ рекомендується вилити по половині літра даного розчину.

Існують народні методи підгодівлі кущів полуниці. Вони вважаються не менш ефективними, оскільки перевірені роками.

  1. Найкращий і найбільш доступний засіб — зола, яка утворюється під час спалювання будь-яких гілок або рослин. Вона насичує розсаду мінеральними речовинами і захищає її від багатьох видів шкідників та хвороб.
  2. У якості антисептичного засобу можна використовувати розчин десяти крапель йоду на відро води. Таким складом обприскують рослини у якості підгодівлі і у якості антисептика.
  3. Якщо ви є прихильниками виключно екологічно чистих підгодівель і не довіряєте навіть йоду, то вам підійде спосіб, який використовують вже не одне століття. Потрібно взяти буханець чорного хліба, замочити його у літрі води, настояти тиждень, розвести у відрі води і полити полуницю під коріння.
  4. У період бутонізації рекомендується підгодувати полуницю розчином 2 г борної кислоти на відро води, додавши туди кілька крапель марганцівки і жменю золи. Таким чином ви дасте поштовх до якнайшвидшої появи квітів та ягід.

Існує ще багато способів підгодівлі полуниці для кращого зростання і збільшення врожаю. Усе залежить від місцевості зростання, ваших можливостей і бажань.

джерело