29.03.2023
Пенсійний фонд проведе індексацію пенсій у жовтні: пощастить не всім

Пенсійний фонд проведе індексацію пенсій у жовтні: пощастить не всім

Вже з 1 жовтня в Україні проводитиметься чергова індексація пенсій. Таким чином, багато українців отримають надбавки до своїх виплат. Така інформація з’явилася на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Стало відомо, на скільки підвищать виплати й кого це торкнеться.

Отже, вже з 1 жовтня доплати в 400 гривень отримуватимуть пенсіонери, які старше 75 років. Це стосується громадян з необхідним страховим стажем (30 років жінкам, 35 років чоловікам). Такі доплати будуть приходити щомісяця. Таким чином мінімальні виплати у такої категорії пенсіонерів становитимуть 2 500 гривень.

Варто відзначити, що пенсіонери, які старше 80 років вже отримують такі доплати. У них сума надбавки дорівнює 500 гривням. У цьому випадку мінімальна виплата тепер не може бути менш як 2 600 гривень. Таке підвищення торкнулося 1,4 мільйона українців.

При цьому варто додати, що в уряді активно розробляють накопичувальну пенсію. Річ у тому, що експерти вважають, що через неоформлених співробітників і брак внесків до державного бюджету, пенсій в українців може в принципі не бути. Однак накопичувальна система спрямована на розв’язання цієї проблеми, а також на підвищення виплат.

Як пояснювали в Міністерстві соціальної політики, українці будуть відкладати додаткові відсотки зі своєї заробітної плати на окремий рахунок у приватній Пенсійному фонді. Вже по досягненню певного віку громадянин зможе забрати свої накопичення або отримувати їх щомісяця в плюс до державних виплат. Очікується, що таким чином буде можливість підняти розмір середньої пенсії в Україні до 7 тисяч гривень.

джерело