29.03.2023
У Кабміні зробили заяву. Які товари не можна буде купити під час локдауну – повний список!

У Кабміні зробили заяву. Які товари не можна буде купити під час локдауну – повний список!

Міністерство охорони здоров’я ініціювало зміни до переліку товарів, які підлягають під обмеження на продаж під час введення жорстких карантинних обмежень із 8 по 24 січня.

Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді, народний депутат України від фракції “Слуга народу” Василь Мокан.

“МОЗ ініціював зміни до Постанови №1236, які стосуються зокрема й конкретизації переліку товарів, які підлягають під обмеження на продаж у період локдауну. Перш за все, відзначу, що багато фейкової інформації в інтернеті, про що сьогодні вже заявляв міністр охорони здоров’я Степанов. У постанові передбачено продаж товарів першої необхідності (не менше 60% торговельної площі – ред.) – продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень”, – заявив нардеп.

Які товари не можна буде придбати під час локдауну – лише адресна доставка
Одяг та взуття;
посуд;
меблі;
текстильні вироби;
техніка;
ювелірні вироби;
парфумерія (відмінна від засобів гігієни);
будівельні матеріали;
сантехнічне обладнання;
окуляри, а також інші товари, що зазвичай продаються в ТРЦ та на непродовольчих ринках.

Також Мокан додав, що буде дозволено продаж побутової хімії та друкованих ЗМІ.

“Це саме стосується й алкоголю та тютюнових виробів, адже була дезінформація про їх заборону. Другий пункт ще важливіший. Сьогодні-завтра Мінекономіки та МОЗ мають представити детальну комунікацію з цього питання. На своєму брифінгу міністр Степанов має більш детально розповісти про це. Плюс — може бути інфографіка від Кабміну. Тобто, мають прокомунікувати за ці дні більш детальніше про всі заборони”, – підсумував представник Кабміну в Верховній Раді.

Джерело