Милі полуничні кущики терплячі і поступливі, навіть в найгірших умовах вони збираються з силами і радують дачників ароматними ягодами. Але для рясного врожаю доведеться про неї подбати. Їй необхіднt харчування, як всім іншим рослинам, і для набору зелені, і для закладки майбутніх ягід. А ще стимулятори, такі, як йод.

Цей мікроелемент і до зростання її підштовхує, і поповнює запас необхідних речовин. Він потрібен і молоденьким кущика, і зрілим.

Як використовується йод

Йод, як і інші елементи, відразу же включається в обмінні процеси. При його внесення він не тільки підживлює кущики, але і лікувальний ефект надає.

Знезаражує корінці.

Знищує в ґрунті бактерії, грибкові інфекції.

Для полуниці йод стає стимулятором імунітету.

Якщо використовувати йодні підживлення, рослина вже не витрачає сили на боротьбу з зовнішніми подразниками, вона просто плодоносить ягоди, як і повинно бути.

Найефективніше підживлювати полуницю навесні, в пору найактивнішого розвитку після зимового відпочинку.

Шкода йоду

Думка, що йодні підживлення дратують корінці і викликають опіки – помилкова. Він додається в настільки малій концентрації, що пошкодити щільні шари захисних клітин на коренях не здатний.

Як готується підживлення

Якщо йод потрапляє на шкіру, жовтувата пляма залишається на кілька днів, краще використовувати рукавички. знадобиться:

  • відро теплої води;
  • склянка попелу;
  • йоду 10 крапельок.

Просіяний попіл розводять в невеликій кількості кип’ятку, після охолодження чекають добу і переливають в теплу воду. Туди ж капають йод і тут же використовують підготовлене добриво, поки не випарувався йод.

Розхід – приблизно півлітра на кожен кущик.

Розвиток полуниці прискорюється, вона закладає більше квіткових бруньок, ягоди виростають більшими, ніж зазвичай.

джерело

Від admin