Світ отримує одну за одною звістки глобального кліматичного характеру. Так зокрема останній осінній місяць 2020 року став вдруге найтеплішим з 1884 року

Листопад 2020 року став після 2015 року рекордно теплим місяцем осені за останні понад 140 років. Про це повідомляє Національне управління океанічних та атмосферних досліджень.

“Рекордно теплі температури листопада спостерігались на частинах кожного з континентів, де є дані, та на всіх частинах всіх основних океанів. В цілому, близько 6,74% світових поверхонь суші та океану мали рекордно теплу температуру листопада – четвертий найвищий відсоток листопада з тих пір, як записи почалися в 1951 році”, – йдеться у повідомленні.

Додається, що аномальне потепління упродовж останнього осіннього місяця напередодні спостерігали 2010 року, тоді відсоток територій майже досягав позначки “8” та 2015 року, коли на 9,73% поверхні Землі зафіксували рекордно високу для місяця температуру. Минулого року листопад теж вражав кліматичними змінами у світі, оскільки на 9,23% суші різко змінилися кліматичні умови.

“Листопад 2020 року також відзначили як 44 листопад та 431 місяць поспіль з температурами, принаймні номінально перевищуючими середні показники 20 століття”, – заявляють дослідники.

Найбільш помітними кліматичні зміни були на західних та північних територіях Аляски, у США, північній Європі та Азії, Австралії та частині Південної Америки. Потепління у листопаді було зафіксоване у північній частині Тихого океану, Беринговому морі та частково у Антарктиці.

Дослідники заявили, що найбільші зміни температури повітря спостерігали у Європі та на півночі Росії. На європейський частині материка метереологи зафіксували, що середня національна температура за листопад 2020 року була на 7,7°C (45,9°F) вище середньої. Таке явище спостерігається вже в шостий раз з 1884 року.

Стрімкі кліматичні зміни, за словами дослідників, у найближчий час можуть призвести до катастрофи світового масштабу.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *